Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
po-pa 9:00-12:00, 12:30-17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. OBCHODNÍ PODMÍNKY

Obchodní podmínky e-shopu se řídí dle platného Občanského zákoníku a jsou pro obě strany závazné.

Před uzavřením kupní smlouvy musí kupující odsouhlasit obchodní podmínky. Odsouhlasením Obchodních podmínek kupující prohlašuje, že je s Obchodními podmínkami seznámen, rozumí jim a souhlasí s nimi.

Kupní smlouva se uzavírá v okamžiku odeslání objednávky.

 

1. Práva a povinnosti prodávajícího

Prodávající je povinnen odsouhlasit závaznou objednávku, vyřídit ji a odeslat na adresu kupujícího v termínu uvedeném v dodacích podmínkách prodávajícího.
Prodávající má povinost dodat zboží, které si kupující objednal - vyjímku pro nedodání zboží je pouze jeho vyprodání.
Prodávající si vyhrazuje právo stornovat objednávku nebo její část v případě, že není schopen zboží dodat v požadovaném množství. V takovém případě je povinnen kupujícího o této skutečnosti bez zbytečného odkladu informovat na jím uvedenou e-mailovou adresu, popř. mobilní telefon.2. Práva a povinnosti kupujícího

Kupující je povinen uvést v objednávkovém formuláři všechny položky označené prodávajícím jako povinné.
Kupující je povinen odebrat objednané zboží a zaplatit celkovou cenu, která mu byla sdělena ještě před odesláním závazné objednávky. Všechny ceny uvedené v internetovém obchodě jsou včetně DPH.
Kupující je povinen dodané zboží prohlédnout a bez zbytečného odkladu informovat prodávajícího o zjištěných závadách. Při reklamaci se řídí reklamačním řádem prodávajícího.
Při nepřevzetí zboží je prodávající oprávněn požadovat kompenzaci vynaložených nákladů na vyskladnění, naskladnění, poštovného a baleného po kupujícím.

 

3.Ceny zboží

Ceny zboží na jsou platné dle aktuálního ceníku v době objednávky a platí pouze pro eshop www. Pletaciprize.eu Všechny ceny jsou včetně DPH 21%.
Daňový doklad je zasílán jako příloha v emailu a je samozřejmostí.

 

4. Dodání  a způsob platby

Způsob platby:
-
hotově - při osobním převzetí v našem obchodě
-
dobírkou - zboží si necháte dovést přepravní společností a platíte zboží až při převzetí
-
platba předem- po připsání peněz na účet vám odesíláme zboží

Zboží / pletací příze a galanterii/ zasílám Českou poštou, PPL nebo přes Zásilkovnu.

Vyřízení objednávky může být 1 až 5 pracovních dní.

Může se stát, že objednané zboží je vyprodané / skladové zásoby se aktualizují večer /. V tomto případě vás budu neprodleně kontaktovat a domluvíme se na dalším postupu.

 Ceník dopravného:

Cena dopravy ČESKÁ POŠTA:

Doporučený dopis 
/1-12 ks malých přízí/   85- Kč
/délka balíku nesmí přesáhnout 50 cm, šířka 35 cm a VÝŠKA 5 CM, přičemž cena zboží nesmí být vyšší než 520,- Kč s DPH.  Zásilka je automaticky pojištěna na 520,- Kč. Takto lze zaslat malá klubíčka typu Camilla,  Nicky,.. Pošta doručuje tento druh zásilky 1-7 pracovních dní/

 

Balík "Do ruky"  115,- Kč - lze i na dobírku + 40,- Kč
/Pošta doručuje tento druh zásilky zpravila následující pracovní den po převzetí balíku poštou. V objednávce je nutné uvést telefonní číslo - kvůli informační SMS/


Balík "Na poštu"  
100,- Kč - lze i na dobírku + 40,- Kč
/Balík je nachystaný k vyzvednutí na zvolené poště zpravidla následující pracovní den po převzetí balíku poštou. V objednávce je nutné uvést telefonní číslo - kvůli informační SMS. Pokud Vám nelze zadat do objednávky PSČ pošty, kam chcete balík zaslat, znamená to, že pošta nepovoluje tuto službu pro dané PSČ a musíte zvolit jiný způsob přepravy/

 

Balík "Balíkovna" 75,- Kč - lze i na dobírku + 20,- Kč
/Vyzvednutí balíku v síti Balíkoven s rychlejším odbavením a možností platby kartou. Pro vyzvednutí zásilkny není potřeba předkládat průkaz totožnosti (stačí jméno a kód), proto ji může vyzvednout i třetí osoba.

 

Cena dopravy PPL:

běžný balík doručovaný na adresu: 105,- Kč - lze i na dobírku + 40,- Kč
balík do PPL ParcelShopu: 75,- Kč lze i na doírku + 40,- Kč

 

Cena dopravy Zásilkovna:

přepravné Zásilkovna do výdejního místa/boxu 87,- Kč - lze i na dobírku + 30,- Kč

přepravné Zásilkovna Domů 109,-Kč lze i na dobírku +30,- Kč

přepravné Zásilkovna nadrozměr 170,- Kč – lze i na dobírku + 30,-KčStandardní zásilka: maximální nosnost balíku: 4,99 kg,
maximální rozměry balíku v součtu 3 stran je 120cm /tzn. krabice o rozměrech 50x40x30cm/, délka jedné strany max. 70
cm

Nadrozměrná zásilka: maximální nosnost balíku: 10kg
maximální rozměr jedné strany je od 70,1-120 cm nebo maximální součet rozměrů všech tří stran od 120cm do 150cm nebo váhou od 5,1 do 10kg

Pokud se objednané zboží nevejde buď rozměrově nebo váhově do limitů, budeme Vás kontaktovat. 

Částečné poštovné  PPL 70,-Kč  nebo Česká pošta Balík do ruky 70,- Kč
při objednávce v hodnotě 2000,- až  2499,-Kč / OBJEDNÁVKOU SE ROZUMÍ CENA ZBOŽÍ s dph a BEZ DOPRAVNÉHO/.
Lze zaslat i na dobírku + 40,- Kč.

 

Poštovné ZDARMA PPL nebo Česká pošta
při objednávce v hodnotě nad 2500,-Kč /OBJEDNÁVKOU SE ROZUMÍ CENA ZBOŽÍ s dph a BEZ DOPRAVNÉHO/ Lze i na dobírku +40,- Kč.

 

5. Záruka a reklamace

Záruka na zboží prodávané prostřednictvím internetového obchodu se řídí a je v souladu s platnou legislativou.

Reklamaci můžete uplatnit e-mailem, poštou na adresu nebo osobním doručením.
Poštovné (náklady na dopravu) hradí zákazník, zpět k zákazníkovi hradím já.

Reklamace vyřídím v zákonné lhůtě do 30 dnů od jejího uplatnění, pokud se nedohodneme na delší lhůtě. Pokud není zboží při převzetí dle objednávky, máte právo na to, abych bezplatně a bez zbytečného odkladu zboží uvedla do stavu odpovídající objednávce, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou.

Při zjištění rozdílu v množství nebo druhu zboží v porovnání s údaji na faktuře je nutné oznámit ihned.

Fyzické poškození zásilky /neúplnost zásilky a poškození obalu/ způsobené dopravou reklamujte dopravci při převzetí zásilky a doporučuji zásilku nepřevzat a o této skutečnosti mě informovat.

 

6. Storno objednávky

ze strany kupujícího - objednávku může kupující stornovat max do 24 hodin ( pokud již objednávka nebyla odeslaná), objednávku lze stornovat telefonicky nebo písemně / emailem/.


ze strany prodávajícího - prodávající má právo odstoupit od závazné objednávky, stane-li se její plnění nemožným, nedohodne-li se s kupujícím na novém plnění.
- pokud nebude objednávka uhrazena do 7 pracovních dní od zaslání podkladů k platbě / pokud se nedohodnou na jiném termínu/
- pokud kupující nekomunikuje.

O stornu objednávky bude kupující informován mailem.7. Vrácení zboží bez udání důvodů

Zboží zakoupení přes internet můžete do 14ti dnů vrátit i bez udání důvodů -tato možnost vyplývá přímo z Občanského zákoníku a je na ní tedy automatický nárok.  Toto se nevztahuje pokud nakoupíte na IČO.
Zboží nesmí být žádným způsobem poškozené, musí být nepoužívané a v původním obale.
Zboží musí být odeslané nejpozději 14. den od doručení na adresu 

Pletací příze
Jana Masaryka 18
58601 Jihlava

Zboží zaslané na jinou adresu nemusí být převzato.

Jestliže vracíte veškeré zboží z objednávky, tak vám proplatíme kupní cenu zboží + náklady na nejlevnější dopravu zboží (66,-Kč).  Pokud nevracíte všechno zboží, které bylo součástí objednávky, tak vám proplatíme pouze kupní cenu zboží bez dopravy.
Peníze za zboží se vrací do 14ti kalendářních dnů.
Pokud budete chtít využít pro vrácení zpětného štítku ze Zásilkovny, bude vám tato částka (66,- Kč) odečtena z hodnoty zboží.

Zboží zaslané na dobírku nepřebíráme.
 

8. Výměna zboží

může se stát, že objednané zboží není dle vašich představ a požadujete výměnu za jiné zboží. Zboží je nutné odeslat do 14t-ti dnů od převzetí. Vrácené zboží na výměnu musí být kompletní v původním obalu a nesmí jevit známky poškození.
Žádo
st o výměnu zašlete mailem a vyčkejte na instrukce o dalším postupu. Jakmile bude vaše žádost o výměnu schválená a budete vyzváni k odeslání zboží, zašlete zboží na výše uvedenou adresu včetně kopie faktury, požadavkem na výměnu zboží se zpětnou adresou a telefonického kontaktu.
Na výměnu zboží není právní nárok a může být prodejcem odmítnuta. Při výměně zboží kupující hradí veškeré náklady na dopravu / bude mu znovu účtován poplatek za poštovné/.

 

9.Ochrana osobních údajů

Kupující souhlasí s tím, aby poskytnuté osobní údaje byly prodávajícím zpracovávány a uchovávány v souladu s GPDR za účelem plnění předmětu smlouvy. Kupující má právo být informován, jaké údaje o něm prodávající eviduje, a je oprávněn tyto údaje měnit, případně písemně vyslovit nesouhlas s jejich zpracováváním.
Kupující může prodávajícímu sdělit, že chce ukončit zasílání obchodních sdělení, a to na elektronickou adresu získanou v souvislosti s plněním smlouvy, aniž by mu tím vznikly jakékoliv náklady. Osobní údaje zákazníků jsou plně zabezpečeny proti zneužití.
Osobní údaje zákazníků prodávající nepředává žádné další osobě. Výjimku představují externí dopravci, kterým jsou osobní údaje zákazníků předávány v minimálním rozsahu, který je nutný pro doručení zboží. Osobní údaje je dále možné použít v případě vymáhání smluvní pokuty za nepřevzaté zboží.

10. Závaznost provedené objednávky

Každá objednávka je závazná. Nevyzvednutí zásilky na dobírku se dle zákona nepovažuje za odstoupení od smlouvy. Zákazníci, kteří si objednají zboží a nevyzvednou expedovanou zásilku na dobírku, budou zveřejněni v registru dlužníků www.nespolehlivizakaznici.cz . Dále bude požadováno uhrazení vzniklých nákladů za odeslání zboží a manipulační poplatek /tvz. smluvní pokuta/ ve výši 500,-Kč. Z registru bude jméno dlužníka odstraněno až po uhrazení všech závazků.
V případě nedoručení zásilky z důvodu chyby zákazníka (špatně uvedená adresa, tel. číslo..) a zákazník si přeje opakovaně zboží doručit, jsme oprávněni znovu účtovat poštovné v plné výši.

11. Řešení mimosoudních sporů

Pokud vznikne mezi prodávajícím a kupujícím spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může kupující (popř. i prodávající) podat návrh na mimosoudní řešení sporu.

Takové spory řeší:

Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát  - odd. ADR
Štěpánská 15
12000 Praha

Email: adr@coi.cz

Web: https://adr.coi.cz/cs

 

Nebo můžete využít platformu pro řešení sporu on-line zřízenou Evropskou komisí

https://ec.europa.eu/odr/

 

aktualizováno 5.1.2023

 

Kde nás najdete

Pletací příze

Jana Masaryka 18

58601 Jihlava

 

 

Logo
po-pa 9:00-12:00, 12:30-17:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz